Maso má červenou až tmavočervenou barvu. Vyznačuje se vysokou biologickou hodnotou pro vysoký obsah draslíku, sodíku a železa.Biologická hodnota jehněčího masa: maso z mláďat ovcí ve věku do 6 měsíců. Je to maso velmi kvalitní a zdravé, protože jsou tato zvířata živena mateřským mlékem a na čerstvé pastvě. Jehněčí maso je charakteristické lehkou stravitelností, příznivým podílem tuku a bílkovin, nižším obsahem energie a cholesterolu. Má 17,2 g bílkovin ve 100 g masa a jen 13 g tuku.
NAŠE PRODUKTY V NABÍDCE
Jehněčí hřbet se peče většinou celý. Můžete jej také připravit grilováním na roštu. Kotlety z hřbetu ladí s česnekem a rozmarýnem, zázvorem, s divokým kořením či s červeným vínem. Maso je dobré nejdříve odblanit a pak jej nakládat do různých druhů marinád.
Jehněčí hrudí se upravuje podobně jako krk, žebra jsou také výborná naložená a grilovaná. Hrudí, částečně vykostěné, můžeme nadívat různými druhy dobře připravených nádivek.
Jehněčí krk se upravuje vařením (zejména na guláš, perkelt) nebo se z něj připraví sekaná, ragú, čevabčiči. Maso z krku nejdříve okrájíme a pak jej využijeme k různým variacím.